♡ Darmowa dostawa dla zamówień od 600 PLN ♡

Le Petit Trou stara się jak najmniej ingerować w środowisko naturalne tworząc odpowiedzialną modę.

Kolekcje bielizny, ubrań oraz butów szyte są wyłącznie w Polsce. Pomimo, że bielizna jest produktem który na niezbyt oczywisty sposób nadaje się do ponownego wykorzystania, marka każdego dnia stara się szukać rozwiązań, które przybliżą ją do zrównoważonego rozwoju

decortive image

Mówimy NIE plastikowi!

Produkty Le Petit Trou pakowane są w pochodzący z recyklingu papier, który zdobi ekologiczna naklejka. Każde zamówienie wysyłane jest również w papierowym przyjaznym środowisku kartonie, który nadaje się do ponownego wykorzystania w razie ewentualnego zwrotu lub wymiany towaru.

Wszystkie nasze produkty udostępniane naszym licznym partnerom są również wysyłane w sposób przyjazny środowisku. Biodegradowalne woreczki z logo marki zapewniają odpowiednią prezentacje, ale przede wszystkim nie zaśmiecają i zmniejszają odpadki z dużych centr logistycznych.

Będac częścią świata mody, jesteśmy w pełni świadomi jego negatywnego wpływu na środowisku. Co sezon, uważnie przyglądamy się naszemu zapotrzebowaniu na surowce oraz produktu, tak by nie tworzyć za dużych zapasów. Jeśli istnieje potrzeba, zlecamy comiesięczne doszycia, które są możliwe ze wględu na naszą lokalną produkcję. Powazala nam to na utrzymanie odpowiedniej wielkości selekcji dla naszych klientów, unikając tym samym nadprodukcji, która finalnie prowadzi do zanieczyszczenia środowiska.

decortive image
decortive image

Sharing is caring

W LE PETIT TROU dbamy o wzajemną empatię, solidarność i siostrzeństwo, które w tych czasach nabierają nawet większego znaczenia.

Zeszły rok (2022) był niesamowicie pracowity dla całego teamu LPT. W marcu udało nam się przekazać cały dochód z tygodniowej sprzedaży do fundacji SOS Wioski Dziecięce oraz Polska Misja Medyczna na wsparcie kobiet i dzieci z Ukrainy. Dodatkowo, przekazałyśmy ponad 300 sztuk bielizny dla Domu Samotnej Matki, aby wesprzeć kobiety z Ukrainy.

W październiku miałyśmy okazję szerzyć wiedzę związaną z miesiącem raka piersi. Z całego dochodu ze sprzedaży produktów w różowym odcieniu, 20% przekazałyśmy do Fundacji Stacja Czułość.

W roku 2021 udało nam się stworzyć 3 nowe modele bielizny wykonane z bawełny organicznej, których nazwy odnoszą się do ważnych wartości współnych dla kobiet walczących z rakiem pierski - Siła, Odwaga oraz Życie. Naszym celem jest pomoc trwająca cały rok.

10% z całości międzynarodowej sprzedaży tych produktów w 2021, włącznie z partnerami takimi jak Shopbop i East Dane, Zalando SE oraz SSENSE, została przekazana na rzecz fundacji @Fundacja Onkologiczna Alivia, nosząca pomoc kobietom chorym na raka piersi.